Tarihçemiz

Tarihçemiz

Göktekin Enerji’nin herhangi bir sermaye ya da ticari bağlantısı olmamakla birlikte, ailenin ilk amiral gemi firması olan Göktekin Dış Ticaret; 1979 yılında, yurt içi ve yurt dışında GOSONIC markası ile ürettirdiği beyaz eşya ve küçük ev aletlerinin ticaretini yapmak üzere faaliyete başlamıştır. 1988 yılından itibaren ihracata başlayan firma, 2001 yılından sonra yurt içi operasyonlarını bırakmış ve tüm ağırlığını ihracata vererek, Ortadoğu’nun en güvenilir beyaz eşya markalarından biri haline gelmiştir. Yıllık ortalama 100 Milyon USD ihracat hacmine ulaşan firma, ürün çeşitliliği, yaygın bayii ve servis ağı sayesinde söz konusu pazarlarda lider marka konumuna gelmiştir.

Firmamızın kurucusu Abdullah Göktekin ise ABD’de Uluslararası Ticaret Yönetimi ve İşletme konularında iki üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre ABD’de kendi işini geliştirmiş, 2014 yılında ise GOSONIC Irak Ülke Müdürü olarak Erbil’e gitmiştir. 1,5 yıl bu görevi yürüten Abdullah Göktekin, 2015 yılında Göktekin Enerji’nin kuruluşu ile birlikte Göktekin Dış Ticaret firmasındaki görevini bırakmıştır.

*Copyright 2020 Göktekin Enerji A.Ş. Bu dökümanın telif hakkı Göktekin Enerji A.Ş.’ye aittir. Bütün hakları saklıdır. Bu dökümanın herhangi bir parçası veya içerisindeki bilgi önceden Göktekin Enerji A.Ş.’nin yazılı izni olmadan kopyalanamaz, gönderilemez, herhangi bir şekilde işleme tabi tutulamaz veya form olarak kaydedilemez, elektronik, mekanik, fotoğrafik veya diğer yöntemlerle 3. kişilere açıklanamaz.