HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Göktekin Enerji 2015 yılında EPC (Engineering, Procurement & Construction) hizmeti vermek amacıyla kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. 2016 yılını uzun vadeli stratejilerimiz doğrultusunda  bir hazırlık dönemi olarak geçiren şirketimiz bu dönemde ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerini almış, teknik ve idari ekip altyapısını kurmuş, Türkiye’de çok yeni olan Güneş Enerjisi Sistemleri üzerine gerekli tüm eğitimleri tamamlamıştır. Ayrıca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın eğitip yetkilendirdiği, ülkemizde sadece 28 şirketin sahip olabildiği EVD (Enerji Verimliliği Danışmanı) Sertifikasını bünyesine katarak Türkiye’deki tek EVD belgesine sahip EPC firması unvanını elde etmiştir. Tüm bunların yanında henüz 1 yılını doldurmamış bir firma olarak AR-GE çalışmalarına başlayan firmamız TÜBİTAK ile birlikte Temizlik Robotu ve Uzaktan İzleme yazılımı projeleri gerçekleştirmiştir.

2017 yılında EPC faaliyetlerine başlayan firmamız, 4.725 kWp gücündeki Konya Kulu GES projesini tamamlayarak ilk işini gerçekleştirmiştir. Aynı yıl Afyon Gazlıgöl Belediyesi’ne 1,069 kWp gücünde İller Bankası sponsorluğunda GES kurulumu gerçekleştirerek 2017 yılında yaklaşık 6 MW’lık santral kurulumuna imza atmıştır.

2018 yılında kendisine Nevşehir Acıgöl’de 2 MW, Yozgat Saray’da ise 6,5 MW’lık GES projelerini tamamen öz kaynakları ile tamamlayarak sektörde yatırımcı konumuna da geçmiştir. Aynı yıl içerisinde kamu ve özel sektör yatırımcılarına yönelik, irili ufaklı 6 projeyi daha hayata geçirerek yılı toplam 13 MW’lık bir kurulum ile kapamıştır. Şirketimiz ayrıca 2018 yılında, çatı GES pazarında Avrupa ve Amerika’da lider invertör markası olan SolarEdge firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak, ticari ürün satışı alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

2019 yılında yatırımlarımızı büyütme hedefiyle; Van Başkale’de 13.700 kWp, Diyarbakır Kesentaş 12.414 kWp, Osmaniye 11.600 kWp, Adana 4.000 kWp gücündeki santralleri hayata geçirilmesi ile portföyümüz 50 MW üzeri kurulu güce ulaşmıştır.

2019 yılı mayıs ayında çıkan Öztüketim Yönetmeliği ile çatı GES pazarının çok hızlı büyüyeceğini ön görüp şirketimizin organizasyon yapısını yeni pazar koşullarına entegre ederek tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde bölgeler oluşturup İstanbul ofisimiz açılmıştır. Devreye alınma tarihinde Türkiye’nin en büyük üçüncü çatı üzeri GES projesi olan 5.2 MW Samsun Yeşil Küre Güneş Enerji Santrali’ni çatı ve bina güçlendirme dahil anahtar teslim devreye alınmıştır. Aynı süreçte 3 çatı GES projemiz tamamlanmış olup devam eden 50 MW üzeri 13 ayrı çatı projemiz eş zamanlı olarak devam etmektedir.