Üstün Güvenlik
SafeDC™, elektrik çarpması riskini
minimuma indiren modül seviyesinde kurulu bir güvenlik özelliğidir. Kurulum sırasında ya da şebeke veya evirici kapandığında (ayrıca bakım sırasında) güç optimizerleri otomatik olarak güvenli moda geçer ve her modülün çıkış gerilimi 1V'a indirilir. Dizi gerilimi riskli seviyelerin altında tutulur. Örneğin, 19 adet güç optimizeri seri olarak bağlanmışsa dizi gerilimi 19V olacaktır

SolarEdge SafeDC™ özelliği, IEC/EN 60947-1 ve -3 ve de VDE AR 2100-712 ve OEV R-11-1 bir koruma standartlarına göre Avrupa'da bir DC kapatma olarak onaylanmıştır.
SolarEdge eviricilerinde UL1699B ark tespit standardına uyumlu olarak yangın riski taşıyabilecek ark arızalarının etkilerini azaltmak için tasarlanmış bir koruma bulunur. Ark sırasında sistem korumaya alınarak kapatılır ve ilgili uyarı kullanıcılara ulaştırılır.Yangın riskinizi SolarEdge ile minimizi ederek önce can güvenliğinizi sonrasında yatıırmınızı güvence altına alabilirsiniz.
 
SOLAREDGE'in DİĞER ÜSTÜNLÜKLERİ

SolarEdge’in optimizerli sisteminin daha esnek tasarımı sayesinde daha fazla panel yerleştirilip, daha fazla güç üretilir. bakım ve işletim ön planda tutulabilir (bunu kaldirin, tasarim ile alakasi yok). Sabah erken üretime başlayıp, akşam daha geç üretim sonlanması. Daha fazla üretim süresi ile yatırımcı kazanır (bunun kaynagi nedir? Kaynak yok ise, kaldirin lutfen). 25 yıllık güç optimizeri garantisi; 12 yıllık evirici garantisi; garantisi bitmiş eviricilerde düşük maliyetli değişim. İzleme sisteminde panel bazlı (2:1) (kaldirin s2:1, sisteme bagli) akım, gerilim ve güç vb değerler geriye dönük 5 yıl boyunca tutulur. Ürünler amonyağa dayanıklı olduğundan tarımsal alanlarda veya yakınlarında kullanılabilir. Daha hafif ve küçük boyutlarıyla bakım ve işletme kolaylığı sağlar. Türkiye’de yerleşik ofis, servis departmanı ve yedek malzeme deposu bulunmaktadır. Servis mühendisinin onayı sonrası en geç 48 saat içerisinde arızalı malzeme sahaya kurye ile ulaştırılır.