NEDEN SOLAREDGE?

NEDEN SOLAREDGE?

Daha Fazla Gelir:

Her panele ayrı MPPT ile üretim panel tabanlı olarak yapılır ve yüksek performans elde edilir. Geleneksel invertörlerdeki gibi herhangi bir panelin dizideki diğer panelleri etkilemesi söz konusu olmaz. SolarEdge ile her panelden maksimum enerji elde edilir. 

GELİŞMİŞ VARLIK YÖNETİMİ ve İZLEME:

Modül seviyesinde izleme sayesinde panellerimizi ayrı ayrı görebilirsiniz. SolarEdge'in bulut tabanlı izleme sistemi 25 sene boyunca ücretsizdir.  Yatırımcıların garanti süresi sonrasın da izleme sistemine ödeme yapması gerekmez.

Sistem sorunları çıktığında saha haritasında beliren otomatik alarmlar ile internet erişiminiz olan bir yerden IOS, Android veya Microsoft işletim sistemleri üzerinden sorunlara teşhis koyabilir, sahada da arıza aramanıza gerek kalmadan güvenli bir şekilde müdahalede bulunabilirsiniz.

Bakım ve işletme masraflarınızdan panel seviyesinde izleme ile %15 tasarruf edeceksiniz.

Daha Yüksek Bir Yaşam Süresi Değeri

SolarEdge DC optimizasyonlu evirici çözümü, verimi maksimuma çıkartıp maliyetleri azaltarak sistemin ömrü üzerinden hesaplanan enerji maliyetini en aza indiriyor.

SolarEdge DC optimizasyonlu evirici çözümü, modül düzeyinde güç üretimini maksimuma çıkartır ve bu da FV sistemlerden daha yüksek bir ömür boyu gelir anlamına gelir. SolarEdge çözümünün başlangıç maliyeti, eşdeğer geleneksel evirici sistemlerine göre genellikle biraz daha yüksek iken toplam kurulum maliyeti ve yanı sıra ömür boyu bakım masrafı daha düşüktür. Bu, SolarEdge çözümünü ekonomik açıdan cazip hale getirir.

DC Optimizasyonlu Eviricilere Geçiş

Ticari Çatı Kurulumu Maliyet Dağılımı *

Evirici seçimi, kullanım süresi planlama ve ticari FV sistemlerin performansı için çok önemlidir.

Eviriciler sistem maliyetinin ~%10'u olsa da: 

Sistem maliyetinin ~%20'sini etkiler

Sistem üretiminin %100'ünü yönetirler

FV varlık Yönetimini sağlayarak İşletim ve Bakım maliyetlerini kontrol ederler

Evirici seçimi, enerji üretimini en üst düzeye çıkarabileceği ve ömür boyu maliyetleri azaltabileceği için, FV sisteminin uzun vadeli finansal performansı için kritik öneme sahiptir.