MEDYA MERKEZİ

QNB ve İş Leasing ile İş Birliği Protokolü İmzaladık

İş Leasing, güneş enerjisi sektörünün önde gelen oyuncularından Göktekin Enerji ile işbirliği protokolü imzaladı.
Protokol ile Göktekin Enerji’nin başta öz tüketim amaçlı olmak üzere Organize Sanayi Bölgeleri, oteller, AVM’ler ve fabrika çatılarına kuracağı güneş enerjisi santrallerinin son kullanıcılarına yönelik olarak İş Leasing tarafından finansman sağlanacak.
İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, “Göktekin Enerji’nin öz tüketim amacıyla proje geliştirdiği kullanıcılara finansman sağlayacağız” dedi. Göktekin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Göktekin de, “Müşterilerimize nakit akışlarına uygun finansman seçenekleri sunabileceğiz” dedi.

Referans: Milliyet

Göktekin Enerji, leasing sektörünün önde gelen oyuncularından QNB Finansleasing ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol kapsamında Göktekin Enerji’nin müşterileri için öztüketim amaçlı, fabrika ve ticarethaneler ile AVM ve otel çatılarına kuracağı güneş enerji santrallerinin QNB Finansleasing tarafından özel faiz oranı ve vadelerle finanse edilmesi sağlanacak. İş birliği kapsamında gerekli teknik yapım ve bilgi birikimi Göktekin Enerji, finansal destek ve bilgi birikimi ise QNB Finansleasing tarafından sağlanacak.

İş birliği sonucunda çatılarına güneş enerjisi santrali kurmak isteyen firmaların, kaliteli ve TUV sertifikalı güneş enerjisi sistemlerine en uygun maliyet ve finansman imkanlarıyla birlikte ulaşmaları hedefleniyor.

Referans: solarist 24.02.2010

03.03.2020