Üstün Güvenlik
SafeDC™, elektrik çarpması riskini
minimuma indiren modül seviyesinde kurulu bir güvenlik özelliğidir. Kurulum sırasında ya da şebeke veya evirici kapandığında (ayrıca bakım sırasında) güç optimizörleri otomatik olarak güvenli moda geçer ve her modülün çıkış gerilimi 1V'a indirilir. Dizi gerilimi riskli seviyelerin altında tutulur. Örneğin, 19 adet güç optimizörü seri olarak bağlanmışsa dizi gerilimi 19V olacaktır

SolarEdge SafeDC™ özelliği, IEC/EN 60947-1 ve -3 ve de VDE AR 2100-712 ve OEVE R-11-1 güvenlik standartlarına göre Avrupa'da bir DC kapatma olarak onaylanmıştır.
SolarEdge eviricilerinde UL1699B ark tespit standardına uyumlu olarak yangın riski taşıyabilecek ark arızalarının etkilerini azaltmak için tasarlanmış birkoruma bulunur. Ark sırasında sistem korumaya alınarak kapatılır ve ilgili uyarı kullanıcılara ulaştırılır.Yangın riskinizi SolarEdge ile minimizi ederek önce can güvenliğinizi sonrasında yatıırmınızı güvence altına alabilirsiniz.
 
SOLAREDGE'in DİĞER ÜSTÜNLÜKLERİ

SolarEdge in Optimizerli sisteminin daha esnek tasarımı sayesinde bakım ve işletim ön planda tutulabilir. Sabah Erken üretime başlayıp, akşam daha geç üretim sonlanması. Daha fazla üretim süresi ile yatırımcı kazanır. 25 yıllık güç optimizörü garantisi; 12 yıllık evirici garantisi; garantisi bitmiş eviricilerde düşük maliyetli değişim. İzleme sisteminde panel bazlı (2:1) akım, gerilim ve güç vb değerler geriye dönük 5 yıl boyunca tutulur. Ürünler amonyağa dayanıklı olduğundan tarımsal alanlarda veya yakınlarında kullanılabilir. Daha hafif ve küçük boyutlarıyla bakım ve işletme kolaylığı sağlar. Türkiye de yerleşik ofis, servis departmanı ve yedek malzeme deposu bulunmaktadır. Servis mühendisinin onayısonrası en geç 48 saat içerisinde arızalı malzeme sahaya kurye ile ulaştırılır.